WESTERN DOLY - Výlety, atrakce, zábava

 

Výlety, atrakce, zábava

RODINNÉ VÝLETY S DĚTMI

Rozhledna Borůvka - výška 18,5 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 15 metrů. Výhled na hrad Rychmburk, Skuteč, Železné hory, Chrudim a Pardubice. Při dobré viditelnosti je možné dohlédnout i na Orlické hory nebo Praděd. V okolí můžete navštívit další dvě rozhledny postavené v letech 2003 - 2005 sdružením obcí na území mikroregionu Toulovcovy Maštale.

Rozhledna Terezka - Pískovcová skalní obydlí ve Zderazi Výjimečné pískovcové sklepy, které se používaly k uskladňování potravin i bydlení ještě na začátku 19.století. Dodnes dochováno 27 sklepů. Dvě skalní místnosti nabízí ke shlédnutí expozici fotografií a původního vybavení. Skvělá tip na výlet na kole, nebo spojení s koupáním ve Zderazi.

Pasíčka - záchranná stanice pro zvířata. Hrací prvky pro děti.

Proseč – muzeum dýmek

Zřícenina hradu Košumberk - zřícenina gotického hradu postaveného na poč. 14.stol. Dodnes dochovány zbytky opevnění a hradní věže. V budově purkrabství muzeum.

Pastvisko - Stanice pro jezdce na koních - vyjížďky na koních

Pískovcová skalní města Toulovcovy a Městské maštale - Přírodní oblast pískovcových Budislavských skal a borových lesů, ideální místo k turistickým či rodinným výletům.

Přírodní památka Pivnice u Zderaze - Pivnická rokle ve Zderazi zve na krásnou procházku mezi skalami.

Hamzův Park a Arboretum - v tomto lesoparku můžete vidět na ploše 13 hektarů 475 druhů rostlin, keřů a stromů ze čtyř kontinentů.

Pohádkové PEKLO - Čertovina u Hlinska - prohlídky, restaurace - Originální výlet pro celou rodinu. Celkem 5 pater v pekelném stylu je schováno pod zemí v hloubce 12 m. Prohlídky, stylová restaurace.

Kočičí Hrádek - Součást Zámeckých zahrad zámku Slatiňany. Vhodné jako součást návštěvy zámku ve Slatiňanech. Skvělá procházka pro celou rodinu spojená s lezením po minihrádku v lese.

Pohádková Vesnička Podlesíčko se skládá z 10 - ti malebných chaloupek inspirovaných českými pohádkami.

Šiklův Mlýn - westernové městečko Šiklův Mlýn je největší přírodní zábavní areál v Čechách. Ideální pro jednodenní výlety s dětmi.

Vyhlídkové lety nad Vysočinou – Skuteč Aeroklub Skuteč nabízí lety pro veřejnost motorovým letadlem, motorovým kluzákem a vrtulníkem pro širokou veřejnost.

Zámek Nové Hrady - Pozoruhodný rokokový zámek, který je označován jako "Malý Schönbrunn" nebo "České Versailles". V zámeckém areálu můžete navštívit První české muzeum cyklistiky, Muzeum klobouků, přírodní labyrint, koňské stáje a nakrmit daňky.

Zámek Litomyšl (UNESCO) - jeden z největších renesančních zámků v Čechách.

Skanzen Vysočina - Veselý Kopec - součást největšího přírodního muzea v Čechách - Souboru lidových staveb a řemesel Vysočina.

Skanzen Betlém – Hlinsko - památková rezervace lidové architektury v Hlinsku. Spolu s Veselým Kopcem je také součástí největšího přírodního muzea v Čechách. Tematické prohlídky pro rodiny s dětmi.

RODINNÁ CYKLISTIKA: denní cyklovýlety po trasách Toulovcových Maštalí (156 cyklotras)

GOLF: Golf Club Svratka, Golf Svobodné Hamry

MÍSTNÍ HŘIŠTĚ A SPORTOVIŠTĚ: Multifunkční hala, zimní stadion, venkovní workoutové hřiště Skuteč atd.

PLAVÁNÍ/KOUPÁNÍ/POTÁPĚNÍ - Koupaliště Skuteč, přírodní koupaliště Zderaz, lom Zderaz, Koupaliště Bor u Skutče, Plavecká bazén Hlinsko, Aquacentrum Pardubice, lom Leštinka, vodní nádrž Seč, rybník Velké Dářko atd.

LYŽOVÁNÍ - Ski areál Hlinsko, Ski areál Svratka, Ski areál Polička, Ski areál Trhová Kamenice atd.

Pro večerní zábavu jsou v apartmánech k dispozici stolní společenské hry, na čtení rodokapsy s tematikou divokého západu a po domluvě je možné o víkendu promítat filmy na venkovním velkoplošném projekčním plátně.